پنج‌شنبه, 2 خرداد 1398
برگزاری دوره آموزشی" ضابطین خاص قضایی" ویژه همكاران اداره حراست و روسای ایستگاه های تحقیقاتی
۱۰۸۵۲۵
 ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ 
۹:۱۵:۱۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

عدم آشنایی کامل به قوانین و مقررات قانونی، نبود نیروی پلیس قضایی و آزموده همواره موجب شده اجرای قوانین به درستی انجام نشود. با توجه به لزوم صیانت از اموال، اراضی و عرصه های تحقیقاتی در اختیار و آشنایی مسئولین محترم ایستگاهها و همکاران حفاظت فیزیکی با قوانین و مقررات حقوقی و قضایی و با پیگیری های اداره حقوقی مرکز و همکاری دادگستری استان دوره آموزشی ضابطین خاص قضایی جهت همکاران مرکز برگزار گردید.

این دوره آموزشی  یک روزه که توسط جناب حاج آقایی سیدهادی  سبحانی، دادستان محترم  عمومی و انقلاب شهرستان طرقبه و شاندیز ارائه گردید مباحثی شامل حقوق شهری و شهروندی، آزادی های مشروع، جرم، دفاع مشروع، شرایط و موانع مسئولیت کیفری، سلب آزادی افراد بر خلاف قانون، کشف جرم و تحقیقات مقدماتی، وظایف و اختیارات بازپرست، وظایف ظابطان در برابر دستورات مقامات قضایی، جایگاه بزه دیده و شاکی و مدنی خصوصی، قرارهای تأمین و فرآیندهای دادرسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای دوره آقای دکتر اقنوم  باتشکر از پیگیریهای بسیار عالی اداره حراست و امور حقوقی مرکز جهت به روز نمودن همکاران در زمینه مباحث حقوقی، ضمن خیر مقدم  به مهمانان، حمایتهای دستگاه قضایی را بسیار مهم و حائز اهمیت دانستند و اظهار امیدواری کردند اینگونه دوره ها باعث ارتقا و تسریع کارها در مرکز  گردد.

آقای دکتر کمالی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی مرکز نیز با حضور در این دوره آموزشی عنوان کردند آشنایی همکاران با مباحث حقوقی، باعث کاهش مشکلات و مسائل ایستگاهها خواهد شد و توصیه های لازم را در این زمینه بیان نمودند.

در پایان جلسه پرسش و پاسخ مسئولین محترم ایستگاههای تحقیقاتی مرکز، با جناب آقای دادستان درخصوص مشکلات پیش رو در عرصه های تحقیقاتی مانند آبخوان ها و اراضی تحقیقاتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 نمایش تعداد بازدیدها : 64

بازگشت                    نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی خراسان رضوی

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0